Dziś jest poniedziałek, 5 czerwiec 2023. Imieniny: Waltera, Bonifacego

III MYŚLIBORSKI KONGRES MIŁOSIERDZIA

2023-05-24
III MYŚLIBORSKI KONGRES MIŁOSIERDZIA
Czyn, słowo, modlitwa, bł. Michał Sopoćko na trudne czasy. To hasło przewodnie
Kongresu bowiem ma on charakter ogólnopolskiego spotkania osób duchownych i świeckich, którym jest bliska idea miłosierdzia.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w dniach 16 – 18 czerwca 2023r. w Myśliborskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego organizujemy III Myśliborski Kongres Miłosierdzia. Organizatorem Kongresu jest Instytut Ignis Misericordiae im. bł. Michała Sopoćki w Myśliborzu przy współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem Kongresu jest godne uczczenie 30 rocznicy ustanowienia Myśliborskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, 118 rocznicy urodzin św. Faustyny Kowalskiej i 15 rocz. beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Oprócz naukowych sesji plenarnych i dyskusji panelowych będą wydarzenia przedkongresowe i liturgiczne z odpowiednią tematyką katechez dla wiernych. Pragniemy upowszechniać łaskę Miłosierdzia w życiu społecznym, szeroko dyskutując o różnych formach działalności miłosiernej. Kolejnym celem Kongresu jest specjalnie zaplanowane forum kustoszów i proboszczów kościołów parafialnych i filialnych Miłosierdzia Bożego i kościołów poświęconych św. Faustynie Kowalskiej i bł. ks. Michałowi Sopoćko.


Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa i potrzeby zakwaterowania do dnia 10 czerwca 2023 r. Zakwaterowanie i wyżywienie w domu zakonnym sióstr. Koszt uczestnictwa 250 zł. od osoby. Wpłata na konto tytułem KONGRES będzie potwierdzeniem uczestnictwa w Kongresie.

W imieniu organizatorów

ks. kan. Janusz Zachęcki
Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu
Dyrektor Instytutu Ignis Misericordiae im. bł. Michała Sopoćki


W załączeniu program

Do pobrania

kongres 2023_program.pdf
typ: PDF, waga: 59.62 Kb