Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Historia Parafii

Parafia została erygowana 26 lutego 1905 roku i w tym samym roku rozpoczęto budowę kościoła. Kościół wznieśli polscy robotnicy pracyjący na tych terenach ( wtedy niemieckich) W roku 1907 budowę ukończono. Świątynia od początku była kościołem katolickim. Parafia rzymskokatolicka w Myśliborzu należy do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Kościół jest budowlą neogotycką, zbudowaną z cegły. Szczyt wschodni zakończony jest schodkowo, zachodni ozdobiony jest blendami. Kościół posiada emporę organową oraz sklepienie sieciowe w nawie głównej. W prezbiterium zachowało się pierwotne wyposażenie w postaci neogotyckiego, drewnianego ołtarza i jednego witrażu. Neogotycki jest także ołtarz boczny, ambona (przerobiona). W 1992 w osi głównej kościoła dobudowano dopasowaną stylowo kruchtę.

Przy kościele ma swój dom macierzysty Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego widziany w proroczej wizji św. Faustyny Kowalskiej.

1 sierpnia 1993 roku, staraniem Czcigodnego ks. proboszcza kan. Mariana Kucharyczyka i Przełożonej Generalnej ZSJM S. Józefy Misarko, arcybiskup Marian Przykucki ustananawia tutaj Myśliborskie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Adres i kontakt:

MYŚLIBORSKIE SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
74-300 Myślibórz
tel.: 95-747-32-05
e-mail: kancelaria@milosierdzie-mysliborz.pl

• 60 miejsc noclegowych (Dom Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, tel.: 95-747-34-50)
  • Położenie i dojazd: 7 km na zachód od drogi ekspresowej S3 (E65) (76 km na południe od Szczecina; 40 km na północny zachód od Gorzowa Wielkopolskiego)