II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
sobota 04.01.2025
W pierwszą niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony nA Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas poweźmie teraz te święte postanowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przyrzeczenia.
Dziś I Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i różaniec o 10.00. i Msza św. o 10.30. Również jest to 5 dzień miesiąca. Wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencjach poleconych za wstawiennictwem św. Faustyny. Intencje można wypisać na kopertach, które znajdują się na stoliku pod chórem i przynieść do zakrystii. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Świętej i możliwość uczczenia jej relikwii.
Jutro UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO czyli TRZECH KRÓLI zapraszamy do udziału w ORSZAKU TRZECH KRÓLI, który wyruszy z naszego kościoła o godz. 12.00. Zatem nie będzie Mszy św. o tej godzinie. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Podczas przemarszu odbędą się jasełka uliczne, o 13.00. Msza św. w kolegiacie i kolędowanie z Haliną Frąckowiak oraz poczęstunek. W kościołach filialnych bez zmian.
W tym tygodniu wyjątkowo z racji kolędy Msze wieczorne od wtorku do piątku będą odprawione o godz. 16.00. Natomiast w sobotę 11 stycznia z racji kolędy kapłańskiej Msza św. przedpołudniowa będzie o 10.00. Wieczorna Msza bez zmian czyli o 17.00.
Od wtorku wznawiamy adorację w kaplicy w tym tygodniu do piątku włącznie od 7.30. do 15.30.
W czwartek spotkanie modlitewne wspólnoty Różaniec Rodziców za Dzieci. Msza św. o 16.00. i różaniec w kaplicy. Msza poranna także w kaplicy.
Do kancelarii w czasie kolędy zapraszamy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii oraz za każdy przejaw Waszej dobroci i życzliwości. Serdeczne Bóg zapłać.
Parafianom, pielgrzymom i gościom życzymy wielu łask od Pana Jezusa Miłosiernego, zdrowia, pogody ducha i błogosławionej dobrej niedzieli. Szczęść Boże.
Poprzednie ogłoszenia
sobota 25.01.2025
niedziela 19.01.2025
niedziela 12.01.2025
niedziela 29.12.2024
środa 25.12.2024
niedziela 22.12.2024
niedziela 15.12.2024
niedziela 08.12.2024
niedziela 01.12.2024
sobota 23.11.2024
sobota 16.11.2024
niedziela 10.11.2024