Dziś jest poniedziałek, 22 kwiecień 2024. Imieniny: Leona, Kai

MYŚLIBORSKA RÓŻA MIŁOSIERDZIA

2024-04-01
MYŚLIBORSKA RÓŻA MIŁOSIERDZIA
XI GALA ,,Myśliborskiej Róży Miłosierdzia”

Myśliborska Róża Miłosierdzia
zrodziła się podczas I Myśliborskiego Kongresu Miłosierdzia w roku 2013 z okazji 20 rocznicy ustanowienia Myśliborskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. To wtedy organizatorzy Kongresu postanowili, że trzeba uhonorować osoby, które przyczyniły się do powstania Sanktuarium oraz takie osoby, które na co dzień pełnią uczynki miłosierdzia, stąd nagroda Samarytanin Roku.
Ogłaszamy konkrus "SAMARYTANIN ROKU 2023" i zapraszamy

Członkowie Instytutu Ignis Misericordiae im. bł. Michała Sopoćki zapraszają na ceremonię wręczenia statuetek Myśliborskiej Róży Miłosierdzia , która odbędzie się w Myśliborskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego dnia 28 kwietnia 2024 roku , w niedzielę o godzinie 19.00.

Jednocześnie informujemy, że do dnia 12 kwietnia br. można zgłaszać kandydatów do nagrody Myśliborskiej Róży Miłosierdzia i tytułu ,,Samarytanina Roku 2023”.


Formularz do głoswania i regulamin zostały załączone poniżej

Program uroczystości

18. 00 Msza Święta
19. 00 Ogłoszenie wyników konkursu różanego
19. 30 Poświęcenie i posadzenie sadzonek róż
20. 00 Różany poczęstunekProjekt współfinansowany ze środków Gminy Myślibórz

LAUREACI MYŚLIBORSKIEJ RÓŻY MIŁOSIERDZIA w konkursie
„SAMARYTANIN ROKU”:

2013 - P. Lidia Macheta, pracownik Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu.
2014 - P. Grażyna Maciejewska , Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Myśliborzu.
2015 - P. Bożena Wierucka, Inicjatorka powołania i wieloletni Prezes Myśliborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
2016 - P. Wiesława Ścibiorska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Myśliborza.
2017 – P. Aneta Pasturczak, nauczycielka Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu.
2018 – P. Bogdan Komorowski, chórmistrz, twórca, dyrygent i kierownik artystyczny dwóch równolegle działających w Myśliborzu chórów: Melodia i Exaltabo.
2019 – P. Jolanta Czaczka, instruktorka tańca, trenerka oraz opiekunka dzieci i młodzieży z Klubu Tańca Towarzyskiego „Estera”.
2020 - ( nagrody za rok 20219 nie zostały wręczone z powodu epidemii wirusa Covid -19)
2021 – P. Krystyna Rubinowska , pielęgniarka, bardzo aktywnie zaangażowana w działalność hospicjum domowego.
2022 - P. Anna Lasota,
2023 - ks. Piotr Osowski OMI


Na przestrzeni dziesięciu lat honorowe i specjalne statuetki Myśliborskiej Róży Miłosierdzia otrzymały min: w roku 2013 ks. kanonik Marian Kucharczyk, S. Józefa Misarko SJM, ks. kanonik Zdzisław Brzozowski i P. Ada Chlebowicz. W roku 2014: ks. prałat Aleksander Jaszczur, ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, P. prof. Barbara Kromolicka. Zostały również wręczone tzw. „małe MRM” dla Kacpra Bartnickiego w konkursie plastycznym oraz Kajetanowi Pawlakowi w konkursie literackim W 2015 r. róże otrzymali: ks. Łukasz Gąsiorowski, ks. Maciej Szmuc, P. Mirosław Szawerdo, prezes spółki Andalia. Natomiast roku 2016 ks. biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. W roku 2017 laureatem Myśliborskiej Róży Miłosierdzia został P. Henryk Piwowarczyk, emerytowany nauczyciel. W 2019 roku statuetkę MRM przyznano ks. dr hab. Henrykowi Ciereszce biskupowi pomocniczemu archidiecezji białostockiej. W roku 2020 otrzymali je: ks. dr hab. Grzegorz Wejman prof. US , z Katedry Teologii Biblijnej i Historii Kościoła Wydziału Teologicznego US i ks. Andrzej Kozakiewicz kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W 2022 r. honoronową Myśliborską Różą Miłosierdzia uhonorowano ks. prof. Grzegorza Chojnackiejo, dziekana Wydziałyu Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego za specjalne zasługi pracy naukowej i dydaktycznej w Instytucie

Tworzy się historia osób, które w szczególny sposób rozkochały się w Bogu bogatym w miłosierdzie. To nie tylko uwielbienie Miłosierdzia Bożego i krzewienie jego kultu. To przede wszystkim czynienie miłosierdzia wobec tych, którzy potrzebują najzwyczajniej ludzkiej, bratniej pomocy. Niech "czczone będzie po wsze czasy Boże miłosierdzie" (Z dekretu erygującego Myśliborskie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, 1.08.1993 r.)

Do pobrania

FORMULARZ -2024.docx
typ: DOC, waga: 17.62 Kb
regulamin-2024.doc
typ: DOC, waga: 57 Kb