Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Sanktuarium

Sanktuarium

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego jest miejscem modlitwy i miejscem, gdzie przychodzimy, by Jezusowi powierzać nasz los, również w trudnych sytuacjach dla nas prosić Go o miłosierdzie. W Godzinie Miłosierdzia szczególnej modlitwie błagalnej ufamy, że Bóg wysłucha naszej modlitwy. Dla Jego bolesnej śmierci miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Przede wszystkim modlimy się za siebie nawzajem, żeby w tej trudnej sytuacji nie poddać się jakiejś panice, ale z ufnością patrzeć w przyszłość i Bogu zawierzyć nasz los. Modlimy się też z nadzieją, że ta trudna sytuacja ustąpi. Modlimy się o nadzieję dla całego świata, dla nas samych.


KSIĘGA ŁASK


Bardzo prosimy, aby wszyscy, którzy doznali jakichkolwiek łask od Pana Jezusa Miłosiernego przez wstawiennictwo św. Faustyny Kowalskiej i bł. Michała Sopoćki przesłali swoje świadectwa listownie lub mailem. Można też przynieść je osobiście do kancelarii dla pielgrzymów, przy okazji swojego pobytu w Sanktuarium.

MYŚLIBORSKIE SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
ul. Kościelna 17 74-300 Myślibórz


mejl: kancelaria@milosierdzie-mysliborz.pl

Historia

Sanktuarium zostało erygowane 1 sierpnia 1993 r.

Kult Miłosierdzia Bożego

Kult Miłosierdzia Bożego
Jest 22 lutego 1931 roku. Helena Kowalska, która w zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przyjęła imię Faustyna, przebywa w klasztorze w Płocku. Wtedy po raz pierwszy widzi Jezusa w charakterystycznej postawie i geście błogosławieństwa, które dziś znamy wszyscy dzięki (głównie) obrazowi z krakowskich Łagiewnik. Objawienie prywatne, które zostało jej dane mocą łaski Boga, zapoczątkowało kult Bożego Miłosierdzia choć upłynęło dużo czasu, zanim uznano je za autentyczne.

W tym roku mija 92 lat od tego wydarzenia.

Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz

Gdyby współsiostry i przełożone Faustyny wiedziały, że jej wizja zmieni oblicze całego Kościoła, z pewnością oszczędziłyby jej docinków i innych upokorzeń. Bóg jakoś lubi wybierać na swoich pomocników osoby niewiele po ludzku znaczące, niepozorne i proste (Faustyna pracowała w Płocku w kuchni i piekarni). Być może po to, by podkreślić swą autonomiczną siłę, potęgę i wszechmoc. Nie ułatwił Faustynie zadania, ale cel jak Pan obiecał został osiągnięty.

W Dzienniczku pod datą 22 lutego 1931 roku czytamy:
Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką.

Po chwili powiedział mi Jezus: Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Adoracja Najświętszego Sakramentu
ADORACJA W KAPLICY - PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
OD 7.30. DO 17.30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Koronka do Miłosierdzia Bożego
Koronka w sanktuarium odmawiana jest codziennie o godz. 15.00. od poniedziałku do piatku

Czciciele Miłosierdzia Bożego

Czciciele Miłosierdzia Bożego
Spotkania Czcicieli Miłosierdzia Bożego odbywają się w III Niedzielę Miesiąca w kaplicy
godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 15.15. Msza Św.
godz. 16.15. Spotkanie we wspólnocie na plebanii



Sakrament pokuty

Sakrament pokuty
w tygodniu:
6.40. - 6.55
17.30. - 18.15.

w niedzielę:
7.40. - 7.55.
10.00 - 10.25.
11.40. - 12.00.
17.30. - 18.00.

Informacja dla Pielgrzyma

PROPOZYCJA DLA PIELGRZYMÓW PRZYBYWAJĄCYCH GRUP oraz INDYWIDUALNIE