Dziś jest niedziela, 24 październik 2021. Imieniny: Marcina, Rafała

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
24 października 2021

„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, pod tym hasłem obchodzimy rozpoczynający się w Kościele Tydzień Misyjny. Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom. Jest to wyraz troski katolików o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga.

Już po raz drugi ulicami Myśliborza przejdzie ,,Myśliborska Procesja ze Świętymi”. Procesja odbędzie się w niedzielę 31.10.2021 r. W programie: o godz. 17.00 – rozpoczęcie procesji w Kolegiacie św. Jana Chrzciciela. Przejście procesji z relikwiami świętych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.30 – ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe prowadzone przez dzieci i młodzież. Wszystkich zachęcamy do zabrania na procesję lampionów, latarek. Po zakończeniu zapraszamy uczestników na słodki poczęstunek.


W październiku miesiącu poświęconym Matce Bożej Różańcowej zapraszamy do codziennego odmawiania różańca we wspólnocie Kościoła. W kościele parafialnym dla dzieci o 16.30. dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W kościołach filialnych o 16.30.

Zbliża się listopad. Pamiętajmy o grobach naszych bliskich i o tych, o których rodzina juz zapomniała. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. Na stoliku w przedsionku wyłożone są kartki wspominkowe. Wypisane prosimy osobiście przekazać księżom. Nie kładziemy na tacę! Imiona Waszych zmarłych będą odczytywane w te dni, które są podane na karcie.


Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku po Mszy św. porannej do godz. 16.30. z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Sakrament spowiedzi jest sprawowany we wszystkie dni tygodnia przed Mszą św. i dodatkowo tzw. „stały konfesjonał” we wtorek i piątek od godz. 15.00. do 16.00. W niedzielę sakrament pokuty także będzie sprawowany przed Mszą św. Będzie także zmiana urzędowania kancelarii. Czynna będzie w czwartek od 16.00.- 16.45. i w sobotę od 10.00. do 10.30.

Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii, seminarium duchowne i za każdy przejaw Waszej dobroci i życzliwości. Dziękujemy za piękne przygotowanie i uczestnictwo w najważniejszym odpuście parafialnym ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Bóg zapłać.

Drogim Parafianom, gościom, solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask od Pana Jezusa Miłosiernego, zdrowia i pogody ducha.


BŁOGOSŁAWIONEJ DOBREJ NIEDZIELI!

ROK ŚW. JÓZEFA

Koniecznie zacznij modlić się tą modlitwą za wstawiennictwem św. Józefa już teraz


WAKACYJNE ZMIANY 2021.docx
typ: DOC, waga: 15.79 Kb