Dziś jest niedziela, 24 wrzesień 2023. Imieniny: Gerarda, Teodora

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII NIEDZIELA ROKU

10 września 2023 r.

W czwartek, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i V Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia". Stanowi ona piątą część 14-letniego programu duchowego przygotowania do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego 2033 roku oraz rozpoczniemy Nowennę Odnowy Wiary, która trwać w naszej Archidiecezji dziewięć miesięcy, t j. do wtorku, 14 maja 2024 r. a która ma nas przygotować do obchodów Wielkiego Jubileuszu Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu.

W tym dniu nasza parafia przeżywać będzie swoje święto – odpust. Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 18.00; której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi o. Ernest Świderski, ze zgromadzenia Oblatów z Obry; i po której odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Poranna Msza św. w kaplicy sanktuarium o godz. 7.00; po której rozpocznie się w kościele adoracja Krzyża z możliwością podejścia do Krzyża jak czynimy to w Wielki Piątek. Wszystkie modlitwy ofiarować będziemy w intencji zachowania wiary w naszych rodzinach i w całej Polsce oraz w intencji przebłagania za grzechy i zgorszenia w naszej Ojczyźnie, a także o zachowanie Bożego ładu w Polsce.

Zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego. Można go zyskać nawiedzając nasz kościół i odmawiając modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga w dzień odpustu, czyli w czwartek 14 września albo w dniu poprzedzającym odpust, 13 września, lecz dopiero od godz. 12:00. Odpust można zyskać dla siebie albo dla osoby zmarłej. Należy spełnić także pozostałe warunki zyskiwania odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówić modlitwę w intencjach Ojca św; i przyjąć Komunię św.

14 września 6 lat temu powołany został Instytut Ignis Miericordiae im. bł. Michała Sopoćki. Życzymy Instytutowi wiele sukcesów.

W piątek – Kościół wspomina Matkę Bożą Bolesną. Z Matką Boską Bolesną związana jest wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci, o której więcej w naszej gazetce. A w naszej wspólnocie 15 – tka. Dzień poświęcony bł. Michałowi Sopoćce. Nabożeństwo ku czci błogosławionego o 17.30. i Msza św. dziękczynno-błagalna w intencjach poleconych Św. Faustynie. Intencje wypisać można na kopertach znajdujących się na stoliku pod chórem i przynieść do zakrystii. Po Mszy św. spotkanie Instytutu i Bractwa. W Nawrocku Msza św. o 17.00.

Od jutra wznawiamy w kaplicy sanktuarium, w macierzystym domu sióstr, adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji od 7.30. do 17.30. od poniedziałku do piątku.

Spotkania wspólnoty Przyjaciół Jezusa Miłosiernego zaczynają się znowu od wtorku 12.09. Odbywają się one co wtorek po Mszy wieczornej od godz. 18.45 w auli u sióstr.
Zapraszamy również nowe, chętne osoby.

W przyszłą niedziele o godz. 15.00. w kaplicy Koronka do MB i Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego.

Za ofiary złożone na utrzymanie parafii
i seminarium duchownego oraz za wszelkie przejawy Waszej dobroci i życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać!
Za tydzień taca remontowa.

Drogim Parafianom, gościom, solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask od Pana Jezusa Miłosiernego, zdrowia i pogody ducha. Szczęść Boże!Błogosławionej dobrej niedzieli!