Dziś jest poniedziałek, 22 kwiecień 2024. Imieniny: Leona, Kai

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA
21 kwietnia 2024 r.

Przeżywamy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania pod hasłem: „Życie dać, aby je znów odzyskać J 10,18. Jest to inicjatywa papieża Pawła VI. Pierwszy raz był obchodzony 61 lat temu 12 kwietnia 1964 r. Jednocześnie dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.

Dziś jeszcze Msza św. dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. w kaplicy.

Jutro Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przed przyjęciem bierzmowania.

We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Patrona Polski. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30.

W środę o 16.00. w kościele parafialnym uroczystość bierzmowania. Mszy św. o 18.00. już nie będzie.

W czwartek Msze św. w kaplicy.

W piątek w Nawrocku Mszy św. nie będzie.

W sobotę 27 kwietnia na spotkanie zapraszamy ojców dzieci, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii. Rozpoczęcie w kościele o 19.00.

W V Niedzielę Wielkanocną 28 kwietnia odbędzie się Finał Myśliborskiej Róży Miłosierdzia 2023. Po raz jedenasty zostaną wręczone nagrody: Statuetki Myśliborskiej Róży Miłosierdzia: honorowa i "Samarytanin Roku 2023" tym osobom, które mają "wyobraźnię miłosierdzia", o którą tak często prosił nas św. Jan Paweł II. Uroczystość odbędzie się po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00.

Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii i sanktuarium oraz na Seminarium Duchowne i za każdy przejaw Waszej dobroci i życzliwości. Serdeczne Bóg zapłać.

Parafianom, jubilatom, solenizantom i pielgrzymom nawiedzającym Myśliborskie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego życzymy obfitości łask Bożych, dobrego zdrowia, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i naszych patronów: św. Faustyny i bł. Michała.

Błogosławionej dobrej niedzieli!