Dziś jest piątek, 30 lipiec 2021. Imieniny: Julity, Ludmiły

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
18.07. 2021 r.

Z racji 19 dnia miesiąca w Roku Św. Józefa, który przypada jutro nabożeństwo do św. Józefa o 17.30. i Msza św. wotywna za przyczyną św. Józefa o 18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 8.30.-18.00. z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczać wielkiej, głębokiej i bezinteresownej Miłości Boga. Jezus zaprasza nas, abyśmy otworzyli przed Nim swoje serce i zachwycili się Jego bliskością, miłością i dobrocią. Modlitwa adoracyjna poprzez doświadczenie bliskości Boga dokonuje przemiany naszych serc, a przez to przyczynia się również do tego, że serca naszych bliskich otwierają się na działanie Boga. Trwając cierpliwie na adoracji będziemy świadkami cudownego działania Boga pośród nas, ufając, że Bóg nawiedzi nas i naszych bliskich we właściwym czasie. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu podjęli się adoracji i godzinę swojego życia ofiarowali Jezusowi. Prosimy także dziś o wpisanie się na listę i tak do końca wakacji.
Jezus czeka na Ciebie. Przyjdź, uklęknij i niezależnie od swoich odczuć i problemów powiedz Mu, że Go kochasz!

W następną niedzielę ks. Krzysztof obchodzić będzie imieniny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta na godz. 9.00. do naszego sanktuarium. Dostojnemu Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej oraz opieki Świętego Patrona.

Tego dnia także błogosławimy pojazdy i modlimy się za wszystkich podróżujących. Będziemy uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji św. Krzysztofa ? 1 GROSZ ZA 1 KILOMETR?. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji jako podziękowanie za szczęśliwe podróże będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Także w następną niedzielę, poprzedzającą wspomnienie liturgiczne rodziców Matki Najświętszej, św. Joachima i Anny obchodzić będziemy I ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH ?JA JESTEM Z TOBĄ PRZEZ WSZYSTKIE DNI? .

Papież Franciszek wystosował z tej okazji orędzie w którym czytamy: Droga babciu, drogi dziadku, kończąc to moje przesłanie, chciałbym wskazać Ci także przykład błogosławionego ? a wkrótce świętego ? Karola de Foucauld. Żył on jako pustelnik w Algierii i w tym kontekście peryferii dał świadectwo ?swego pragnienia, aby postrzegać każdego człowieka jak brata? (Enc. Fratelli tutti, 287). Jego losy pokazują, jak bardzo, nawet w osamotnieniu na pustyni, możliwe jest wstawianie się za ubogimi całego świata i stawanie się prawdziwie bratem i siostrą wszystkich.

Zachęcamy do pielgrzymowania w Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 25.07. - 13.08. br; i Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w dniach 23-25.08; a także na pielgrzymkę autokarową we wrześniu w dniach 22-25.09. szlakiem kard. Stefa Wyszyńskiego jako podziękowanie Bogu za beatyfikację. Szczegóły pielgrzymowania dostępne na stronach internetowych www.szczecinska.pl i vwww.mysliborska.com.pl i naszej parafialnej milosierdzie-mysliborz.plDziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii i sanktuarium oraz na Seminarium Duchowne i za każdy przejaw Waszej dobroci i życzliwości. Serdeczne Bóg zapłać.

Drogim parafianom, solenizantom, jubilatom, gościom i pielgrzymom życzymy wielu łask od Pana Jezusa Miłosiernego, zdrowia i pogody ducha.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, DOBRYCH WAKACJI i BOŻYCH URLOPÓW!

Dla przypomnienia: Msza św. niedzielna w Dalszem w sobotę tj. 24.07. o godz. 19.00. W niedzielę w Wierzbówku o 12.00. i w Nawrocku o 9.00.

ROK ŚW. JÓZEFA

Koniecznie zacznij modlić się tą modlitwą za wstawiennictwem św. Józefa już teraz


WAKACYJNE ZMIANY 2021.docx
typ: DOC, waga: 15.79 Kb