Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI NIEDZIELA ROKU
21 lipca 2024 r.

Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy Jubileuszowy 25 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata.” Obchodom towarzyszyć będzie „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr. W związku z tym, że dziś modlimy się za misje i wspomagamy materialnie nabywając kalendarz misyjny na 2025, w akcję Św. Krzysztof włączymy się w przyszłą niedzielę 28 lipca. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia w tym tygodniu 25 lipca św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Msza św. za tydzień o 10.30. zostanie odprawiona w int. kierowców naszej parafii.

W przyszłą niedzielę będziemy także obchodzić IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Zapraszamy Dziadków i Osoby Starsze na Mszę św. o godz. 8.00; która będzie odprawiona w ich intencji upraszająca obfitość Bożych na każdy dzień życia.

W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: 22 lipca – jutro – św. Marii Magdaleny, 25 lipca św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. 26 lipca św. Joachima i Anny – rodziców NMP.

Tradycyjnie 25 lipca wyruszy po raz 40 najdłuższa w Polsce Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę m.in. z: Pustkowa, Świnoujścia, Szczecina, Stargardu, Choszczna, aby po przebyciu 643 km i 20 dniach drogi, 13 sierpnia stanąć u Stóp Jasnogórskiej Pani. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień, w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwolą czas i siły. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są poprzez stronę internetową oraz w każdej miejscowości noclegowej przed wyjściem pielgrzymki. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.”

W okresie wakacyjnym Msza św. w poniedziałek o 18.00. Od wtorku do piątku o 7.00. i 18.00. W sobotę 11.00. i 18.00. z formularza niedzielnego. Nabożeństwa stałe poza różańcem odprawiane będą po Mszy św. wieczornej. Różaniec o 17.30. Przypominamy, że odprawiane są tzw. Msze św. zbiorowe, dziękczynno-błagalne: 5 - go dnia miesiąca ku czci św. Faustyny , 15 dnia miesiąca ku czci bł. Michała Sopoćki i 19 dnia miesiąca ku czci św. Józefa.


Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kopertach, które znajdują się na stoliku pod chórem i przynieść do zakrystii przed Mszą św. W III sobota miesiąca o godz. 11.00. Msza św. tylko za zmarłych. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w kancelarii parafialnej lub poprzez stronę internetową.

Sakrament pokuty sprawowany jest w dni powszednie i niedzielę 20 min przed Mszą.
Kancelaria czynna w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.00.

Przychodząc na Mszę św. zadbajmy o godny i schludny ubiór, nie spóźnianie się i wyciszenie telefonów.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele, za wpłaty na konto parafialne i za wszelkie dobro duchowe i materialne, serdeczne Bóg zapłać.

Parafianom, jubilatom, solenizantom i pielgrzymom nawiedzającym nasze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego życzymy obfitości łask Bożych i dobrego zdrowia. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach bezpiecznego i Bożego wypoczynku.

Błogosławionej dobrej niedzieli!