Dziś jest sobota, 25 marzec 2023. Imieniny: Marioli, Dyzmy

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 MARCA 2023 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu jest zwana niedzielą radości - "Laetare" - od pierwszych słów antyfony na wejście - introitu: Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie. Cieszcie się i weselcie, którzyście się smucili, radujcie się i nasyćcie się z piersi pociechy waszej. Uradowałem się, gdy mi powiedziano : Pójdziemy do domu Pańskiego.

W naszej wspólnocie gościmy dziś ks. Zbigniewa Woźniaka, rektora Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego ze Szczecina wraz z klerykami. Wspólnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

Gorzkie Żale dziś w kościele parafialnym z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

Jutro obchodzić będziemy w liturgii Kościoła UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. – PATRONA KOSCIOŁA POWSCHNEGO. Msze św. o godz. 7.00. i 18.00.

Pomnij, o najczystszy Oblubieńcze Maryi Dziewicy, mój najmilszy Opiekunie, że nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek, kto ucieka się pod Twoją opiekę i błaga o Twą pomoc, pozostał bez pociechy. Tą ufnością ożywiony, przychodzę do Ciebie, święty Józefie i z całym żarem ducha Tobie się polecam. Nie odrzucaj mojej modlitwy, przybrany Ojcze Odkupiciela, ale przyjmij ją łaskawie i wysłuchaj. Amen.

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z rodzicami ministrantów i lektorów.

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W kościołach filialnych o godz. 16.45. Dalsze we wtorek, środa w Wierzbówku w piątek w Nawrocku.

W sobotę 25 marca, obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Jest to także DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 1100.

Z soboty na niedzielę do Mszy św. wieczornej odbędzie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji.” Adoracja niech będzie połączona z postem w dowolnej formie. Prosimy o zapisywanie się na konkretną godzinę. Lista wyłożona jest na stoliku pod chórem. Szczególnie panów prosimy o adorację w godzinach nocnych.

Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko w czwartek od 16.00. – 16.45.

Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii, seminarium duchownego i za każdy przejaw Waszej dobroci i życzliwości. Do plebani został doprowadzony gaz ziemny. Koszt 5000 zł. Prosimy także o przynoszenie odzieży, kocy, pościeli oraz innych tekstylii. Zapakowane w folię należy wrzucić do kontenera Caritas, który stoi przy plebani przy ul. Kościelnej. W przyszłą niedzielę i palmową po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i wystroju na święta.

Parafianom, pielgrzymom, jubilatom i solenizantom życzymy obfitości łask od Pana Jezusa Miłosiernego, opieki Matki Najświętszej i dobrego zdrowia. Szczęść Boże.Błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże !