Dziś jest poniedziałek, 8 marzec 2021. Imieniny: Beaty, Wincentego

Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.03. 2021 r.

W kościołach filialnych zmiana tajemnic różańcowych.

GORZKIE ŻALE dziś w kościele parafialnym z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. W kościołach filialnych 20 min przed Mszą św. Podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wystroju kościoła na Święta Wielkanocne.

W Czwartek rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa. W kościele parafialnym po zakończonej Mszy św. W tym roku wyjątkowym poświęconym św. Józefowi w czasie 9 dniowej Nowenny w kościele parafialnym będą głoszone kazania o św. Józefie. Nauczymy się kilku pieśni do św. Józefa. Zapraszamy.

W kościołach filialnych zachęcamy do odprawienia Nowenny o godz. 17.00.

Główne uroczystości odbędą się w kościele parafialnym 19 marca o godz. 17.30. W Nawrocku o godz. 17.00. W Wierzbówku i Dalszem w wigilię uroczystości tj. 18 marca br. o godz. 17.00.

Zbiórka ministrantów w czwartek g. 18.30, prosimy o obecność także rodziców.

W każdy wtorek o 18.45. w auli w domu sióstr odbywają się spotkania Wspólnoty Przyjaciół Jezusa Miłosiernego.

W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ. Dla dzieci o godz. 17.00. dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. W kościołach filialnych Droga Krzyżowa w Wierzbówku i Dalszem o godz. 16.30. W Nawrocku 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św.

Kandydaci do bierzmowania: w piątek Msza św. wieczorna po niej spotkanie formacyjne w sali na plebani.

Wielkopostne nocne czuwanie dla młodzieży w kaplicy u sióstr w piątek, rozpoczęcie o godz. 21.00.

W sobotę od godz. 11.00 Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodziców oraz dzieci mających przyjąć I komunie św. Obecność obowiązkowa. Szczegółowy program skupienia wywieszony w gablotce parafialnej.

Także w sobotę od godz. 10.00. rozpoczną się warsztaty dla posługujących w hospicjum w siedzibie Instytutu przy ul. Pionierów 13. Zapraszamy

w sobotę od godz. 21.00. rozpocznie się adoracja dla wspólnoty Najświętszego Sakramentu. O godz. 23.00. Eucharystia.

Dziś rozpoczynamy akcję wielkanocną CARITAS. Są do nabycia świece na stół wielkanocny i baranki czekoladowe oraz kartki świąteczne. Prosimy także o wzięcie torby miłosierdzia. Torby z żywnością trafią do najbardziej potrzebujących.

W dniach 19-21.03. br. odbędą się warsztaty: Złość – moja siła czy destrukcja?”

Zapraszamy maturzystów do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę, która odbędzie się w piątek, 26 marca 2021 r. Koszt 100 zł. Zapisy prowadzi ks. Paweł.

Już dziś informujemy o dorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji" z 24/25 marca br. Modlitwa polega na całodobowej, tj. 24 godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z postem w dowolnej formie. Prosimy o zapisywanie się na konkretną godzinę. Lista wyłożona jest na stoliku z gazetami.

Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii i sanktuarium oraz na Seminarium Duchowne i za każdy przejaw Waszej dobroci i życzliwości. Serdeczne Bóg zapłać.

Parafianom, jubilatom, solenizantom i pielgrzymom nawiedzającym Myśliborskie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego życzymy obfitości łask Bożych, dobrego zdrowia, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i naszych Patronów: św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki. Szczęść Boże.BŁOGOSŁAWIONEJ DOBREJ NIEDZIELI !

ROK ŚW. JÓZEFA

Koniecznie zacznij modlić się tą modlitwą za wstawiennictwem św. Józefa już teraz