Dziś jest niedziela, 27 listopad 2022. Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU - 27 listopada 2022 r.

W Kościele rozpoczął się ADWENT czyli radosne oczekiwanie na Boże Narodzenie. Zapraszamy do duchowego przeżycia Adwentu, a tym samym do dobrego przygotowania się do Bożego Narodzenia. Przygotowaniem będzie uczestnictwo w roratach w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy na śniadanie. Prośba serdeczna o zaangażowanie się rodziców w przygotowanie tychże śniadań.

Roraty w kościołach filialnych o godz. 16.30. W Nawrocku poniedziałek i piątek. W Dalszem we wtorek i w środę w Wierzbówku. Zapraszamy !

Od dzisiaj w zakrystii są do nabycia OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY. Tradycją jest, że włączamy się we wspólne akcje CARITAS. Po raz 29 na wigilijnych stołach zapłoną świece z logo Caritas, Dziś rozpoczynamy ogólnopolską kampanię WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM, które realizowane jest pod hasłem „ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”. Do nabycia będą ŚWIECE WIGILIJNE I SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY.

W tym tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca. Nabożeństwo – Godzina święta o powołania kapłańskie i zakonne o 17.00.
• I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania niech pamięta o miesięcznej spowiedzi, Mszy św. i katechezie która odbędzie się po Mszy św. na plebanii. W Nawrocku spowiedź o 16.30.

W Dalszem i w Wierzbówku okazja do spowiedzi będzie w tych dniach, w których odprawiane będą roraty 15 min przed Mszą.

Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 8.00. W piątek zapraszamy na potkanie kl. VII i VIII o 18.30 do salki, wcześniej spowiedź i uczestnictwo w Roratach.
• I Sobota Miesiąca. Różaniec o godz. 10.30. i Msza św. o godz. 11.00.

II niedziela adwentu będzie I Niedzielą Miesiąca. O godz. 10.00. zmiana tajemnic różańcowych i różaniec. Msza św. o godz. 1030 będzie sprawowana w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie na plebani.

Natomiast o godz. 12.00. odbędzie się przyjęcie do grona ministrantów 3 kandydatów, Chłopców chcących zostać ministrantami zapraszamy o zgłaszanie się do naszej zakrystii. Zbiórki dla ministrantów w każdy czwartek godz. 18.30

Przed nami Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. To już 23. edycja wydarzenia, którą będziemy obchodzić 4 grudnia ( przyszła niedziela) . Dzień będzie przebiegał pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Zapraszamy Was do solidarności w przeżywaniu tego dnia: modlitwy, wsparcia i wdzięczności. Będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Kościoła na Wschodzie.

Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii i sanktuarium i za każdy przejaw Waszej dobroci i życzliwości. Serdeczne Bóg zapłać.

Parafianom, przybyłym pielgrzymom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i dobrego zdrowia.


Błogosławionego Adwentu!