Dziś jest niedziela, 29 maj 2022. Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 MAJA 2022

Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. W kościołach filialnych o godz. 17.00.W pozostałych miejscowościach parafii majówki niech odprawiane będą przy krzyżu lub figurze Matki Bożej.

Różaniec odmawiany będzie o godz. 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 8.30. do różańca.Dzisiaj w naszej wspólnocie przeżywamy rocznicę Pierwszej Komunii Św. , a dla dzieci, które wczoraj przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. rozpoczął się BIAŁY TYDZIEŃ.

Z inspiracji Stolicy Apostolskiej już po raz czwarty wśród katolików na całym świecie w dniach 22-29 maja 2022 obchodzony jest Tydzień „Laudato si” pod hasłem “Słuchając i idąc razem.” To zaproszenie skierowane do wiernych, by wsłuchać się w nauczanie Kościoła, wyrażone w encyklice „Laudato si” papieża Franciszka, by spojrzeć na otaczający nas świat, ludzi i całe Boże stworzenie z większą wrażliwością oraz by w wierze znaleźć motywację do zaangażowania i troski o nasz wspólny dom.

W czwartek 26 maja br. (dawne Wniebowstąpienie) obchodzić będziemy DZIEŃ MATKI. Zapraszamy wszystkie mamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. Tego dnia rozpoczniemy także Nowennę przygotowującą do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego oraz odnowienia darów Ducha Świętego. Na Mszę św. zapraszamy także wszystkie wspólnoty parafii: siostry zakonne, Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców za dzieci, ministrantów i ich rodziców, szafarzy nadzwyczajnych, Instytut i bractwo bł. Michała Sopoćki, wolontariuszy hospicjum domowego, młodzież, która przyjęła w tym roku bierzmowanie i dzieci pierwszokomunijne.

W Nawrocku Msza św. w piątek o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Tegoroczne Archidiecezjalne Dni Młodych odbędą się w Chojnie w dniach od 16 do 18 czerwca. Młodzież zapraszamy do udziału. Więcej informacji w naszej gazetce i u ks. Pawła.

W dniach 31.07.- 6.08. parafia organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży w górach w Zakopanem. Zapisy u ks. Pawła. Koszt 600 zł.

Informujemy o zmianie odprawiania Mszy św. w czasie wakacji tj. 26.06-28.08.22. Zostaną zawieszone Msze św. o godz. 13.00. oraz dla pokutników w II sobotę miesiąca oraz dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego w III niedzielę miesiąca.
W kościołach filialnych wg harmonogramu, który będzie podany na początku czerwca. W miesiącu czerwcu Msze czwartkowe z wyłączeniem BOŻEGO CIAŁA będą odprawiane w kaplicy sióstr. Adoracja NS do 28.06. br. pozostaje w kościele.


Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę, ofiary złożone na potrzeby parafii, a także za zwyczajną ludzką życzliwość. Bóg zapłać.

Parafianom, gościom i pielgrzymom życzymy wielu łask od Pana Jezusa Miłosiernego, zdrowia, pogody ducha i błogosławionej dobrej niedzieli. Szczęść Boże !