Dziś jest środa, 12 maj 2021. Imieniny: Pankracego, Dominika

Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA PO WIELKANOCY
9.02. 2021 r.


W naszej parafii radości nabierają Pierwsze Komunie Święte. W minioną niedzielę w Nawrocku przystąpiły do Sakramentu Ołtarza: , a wczoraj Otoczmy je naszymi gorącymi modlitwami, aby Bożym Ciałem posilały się jak najczęściej. Dzieci z dnia wczorajszego oczywiście zapraszamy wraz z rodzicami do udziału w BIAŁYM TYGODNIU.

2 maja w Nawrocku do Pierwszej Komunii św przystąpiły: AGATA, OSKAR i BIANKA. Natomiast wczoraj 8 maja: JAKUB, TOMASZ i KUBA. Z tej okazji życzymy dzieciom wielu łask bożych

Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.30.
W kościołach filialnych o 17.00.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:
• 13 maja – czwartek – Matki Bożej Fatimskiej. W kolegiacie wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. rozpoczną się procesje fatimskie, do których udziału serdecznie zapraszamy.
• 14 maja- piątek - św. Macieja Apostoła. W Nawrocku Msza św. o godz. 17.00.
• 15 maja – sobota - piętnasty dzień miesiąca poświęcony bł. Michałowi Sopoćce. Msza św. dziękczynno – błagalna za wstawiennictwem Błogosławionego godz. 18.00. Nabożeństwo ku czci bł. Michała połączone będzie z nabożeństwem majowym. Intencje prosimy wypisać na kopertach znajdujących się na stoliku pod chórem i przynieść do zakrystii.

W przyszłą niedzielę III Miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 15.00. dla Czcicieli Miłosierdzia i Przyjaciół Jezusa Miłosiernego.

W dniach 14-16 maja Siostry zapraszają na Zanurzenie w Słowo dla małżeństw, kobiet i mężczyzn p.t. Pokój Tobie!, a 4-6 czerwca na warsztaty pt. Lęk. Jak radzić sobie z lękiem, które poprowadzi ks. Tomasz Knop z Częstochowy. W gablotach zamieszczone są plakaty. Serdecznie do udziału zapraszamy.

Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się 6 czerwca. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne jutro na godz. 17.00. do kaplicy sióstr.

Z czwartku na piątek minionego tygodnia w godzinach nocnych nieznana dotychczas osoba lub osoby dokonały dewastacji figur Pana Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny stojących na placu przykościelnym. Niszczenie i uszkadzanie mienia w KPK to jest czyn zabroniony - w zależności od wartości szkody jest to wykroczenie lub przestępstwo. Jest to niewątpliwe czyn, który należy potępić. We wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej 13 maja od godz. 16.00. do nabożeństwa majowego odbędzie się adoracja Naj. Sakramentu w duchu ekspijacji w celu przywrócenia jedności z Bogiem naruszonej grzechem, tego który dopuścił się haniebnego czynu.

Uroczystość Bożego Ciała w czwartek 3 czerwca. Prosimy już dziś pomyśleć o przygotowaniu ołtarzy i zorganizowania procesji. W tym roku Procesja ruszy po Mszy św. o godz. 10.00. z parafii św. Jana Chrzciciela. W związku z tym do procesji potrzebny jest baldachim. Obecny jest bardzo zniszczony i potrzeba zakupić nowy. Wspólnota Żywego Różańca zobowiązała się o podjęciu zbiórki ofiar do puszek przez kolejne niedziele. Koszt baldachimu do 3 do 6 tyś. Za ofiary, które zostaną złożone na ten cel już dziś bardzo dziękujemy.

Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii i sanktuarium oraz na Seminarium Duchowne i za każdy przejaw Waszej dobroci i życzliwości. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za kwiaty, które dziś ozdabiają ołtarz. Serdeczne Bóg zapłać.

Parafianom, jubilatom, solenizantom i pielgrzymom nawiedzającym Myśliborskie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego życzymy obfitości łask Bożych, dobrego zdrowia, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i naszych patronów: św. Faustyny i bł. Michała.

Błogosławionej dobrej niedzieli!

Do wieczności do domu Ojca w minionym tygodniu odszedł:
+ Stanisław Cichocki . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ROK ŚW. JÓZEFA

Koniecznie zacznij modlić się tą modlitwą za wstawiennictwem św. Józefa już teraz