Dziś jest wtorek, 16 sierpień 2022. Imieniny: Joachima, Rocha

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XX NIEDZIELA ROKU
14 sierpnia 2022

 • Od 1 września nastąpi nowy porządek odprawiania Mszy św. i nabożeństw zarówno w dni powszednie i niedziele. Szczegółowy harmonogram został podany w gazetce parafialnej, w gablocie i na stronie internetowej. Przypominamy tylko o Mszach św. niedzielnych, które odprawiane będą o godz. 8.00; 10.30. 12.00. i 18.00. i w sobotę o 18.00. W dni powszednie o godz. 7.00. i 18.00. Wiecej informacji w aktualościach.

 • Rodziców prosimy o wzięcie deklaracji dla dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii św. w roku szkolnym i katechetycznym 2022/2023 i 20223/2024. Przygotowanie trwa dwa lata. Katechezą parafialną będą także objęte dzieci klasy pierwszej. Przygotowanie do bierzmowania to cykl 2 letni czyli klasy VII i VIII, również prosimy o wzięcie deklaracji. Deklaracje wypełnione i podpisane prosimy przynieść do 10 września.

 • Jutro 15 sierpnia przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP i DZIEŃ WOJSKA POLSKIEGO. Podczas Mszy świętych zostaną poświęcone pierwociny tego roku, zioła, kwiaty i młode pędy zbóż. W Nawrocku o godz. 12.15. zostanie odprawiona Msza św. odpustowa. O godz. 10.00. wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Nawrocka, na którą serdecznie zapraszamy. Msza św. o godz. 11.00. zostanie odprawiona w intencji Wojska Polskiego, Ojczyzny i pokoju na świecie. Obchody Święta Wojska odbywać się będą w wielu miastach naszej ojczyzny. W naszym województwie zachodniopomorskim zostały wytypowane trzy miasta: Gryfice, Łobez i Myślibórz. I te uroczystości przypadają właśnie jutro w Myśliborzu. Do wspólnego świętowania zaprasza także P. Burmistrz. Od godz. 14.00. przy ul. 11 listopada rozpoczną się uroczystości państwowe. Razem świętujmy święto naszych żołnierzy i wiktorię Polski w walce z rosyjskim najeźdźcą w 1920 roku. To święto jest świętem nas wszystkich. W Dalszym i Wierzbówku Msza św. o 9.00.

 • Jutro także 15 dzień miesiąca poświęcony bł. Michałowi Sopoćce. Nabożeństwo o godz. 17.30; a następnie Msza św. w int. poleconych wstawiennictwu Błogosławionego.

 • W Ściechowie również uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Kochawińskiej i pielgrzymka Kół Żywego Różańca naszego dekanatu myśliborskiego. Zapraszamy.

 • W piątek przypada 19 dzień miesiąca poświęcony św. Józefowi. Nabożeństwo o godz. 17.30; a następnie Msza św. wotywna ku czci Św. Józefa.

 • Rozpoczęliśmy przygotowania do uroczystości 117 rocz. urodzin św. Faustyny Kowalskiej i przyjęcia pielgrzymów. Od kilku lat jest organizowany konkurs na najsmaczniejsze i najefektowniejsze ciastko czyli „Faustynka Myśliborska”. Finał konkursu odbędzie się 25 sierpnia w dniu głównych uroczystości związanych z rocz. urodzin św. Faustyny i 75 rocz. powołania Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w specjalnie przygotowanym przy współpracy Urzędu Miasta Myślibórz Miasteczku Pielgrzyma. Dziękujemy za przybycie na spotkanie organizacyjne w miniony czwartek, które przebiegło w atmosferze życzliwości i gotowości do podjęcia współpracy w dziele miłosierdzia. Zwracamy się z prośbą do naszych pań o upieczenie ciast. Prosimy jednak zgłosić się do zakrystii celem poinformowania o jakiejkolwiek chęci pomocy. Można także wspomóc przyjęcie pielgrzymów składając ofiarę w zakrystii.

 • W najbliższą sobotę 20 sierpnia przyjdzie Pielgrzymka Rodzin, która wyruszy ze Swobnicy o godz. 8.00. Od kilku lat pielgrzymkę tę prowadzą księża salezjanie. Księża salezjanie serdecznie zapraszają Was do pielgrzymowania. W związku z tym Msza wieczorna będzie odprawiona między 17 a 18 jak pielgrzymi dotrą do sanktuarium.

 • Osoby udające się na pielgrzymkę we wrześniu w dniach od 19 do 25, proszone są o wpłatę należności do 4 września. W tym dniu po Mszy św. wieczornej odbędzie się także spotkanie organizacyjne przed wyjazdem.

 • Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby parafii i okazaną życzliwość. Bóg zapłać. W ubiegłą niedzielę dla chorego na raka Szymona zebraliśmy 45oo zł. Bardzo dziękujemy. Taca w przyszłą niedzielę III miesiąca przeznaczona będzie na bieżące remonty w parafii.

 • Informujemy, że poprzez stronę internetową naszej parafii można uczestniczyć w nabożeństwach i Mszach św. on-line. Transmisja ta została uruchomiona z myślą o osobach chorych naszej parafii i tych osób, które zamawiają intencje mszalne z kraju i z zagranicy.

 • Parafianom, jubilatom, solenizantom, gościom i pielgrzymom życzymy wielu łask od Pana Jezusa Miłosiernego, zdrowia, pogody ducha i błogosławionej dobrej niedzieli i udanych urlopów. Szczęść Boże !
Pielgrzymka do Fatimy.pdf
typ: PDF, waga: 5.88 Mb